pühapäev, 15. aprill 2018

Märkmeid

30. märts

1) Emme, kust raha saadakse? Ma tean! Tuleb poodi minna ja seal antakse inimestele raha.
2) Kuule, kui sa poodi lähed, kas sa jätad oma telefoni koju? Ma arvan, et sa pead telefoni ikka minu kätte jätma, sest kui poodis sulle helistatakse, siis poodi-inimesed kuulevad ja sa pead vaikseks panema.

6. aprill

Tänasest linnaskäigust:
1) Mulle meeldib hambaarsti juures. Ikka jõle põnev on, mis tehakse. Tahaks kõigest aru saada, aga kahjuks peab oma fantaasia, aistingute ja mingisuguse kreeka keele oskuse põhjal erialaterminitest tuletama ja ette kujutama, mida parajasti tehakse. Tahaks näha seda protsessi. Teiseks füüsiline kontakt, hea, kui keegi tegeleb. Pärast küsin hästi palju küsimusi röntgeni põhjal jms. Arve 71 eurot, järgmiseks korraks aeg kinni.
2) Õnnetunne Pauluse kiriku raamatupoes religioosse kirjanduse keskel (Ostsin Tillichi raamatu ja veel midagi). Mind ikka tõmbab kogu see värk, nagu magnetiga. Tahaks olla hullult usuga seotud inimene, aga kahjutunne, et pärinen hoopis teisest keskkonnast ja häbi oma teadmatus(t)e pärast.
3) Ostsin lapsele "Hiina poest", st UniversaalUniversumist ksülofoni. Nimelt kategoriseerib laps kõik Aastaga seotud asjad ühtselt Hiina alla, Aasia restoranid, Jaapani multikad või võitluskunstid, India sitari muusika vms on tal kõik hetkel Hiina. Pean talle kultuuriprogrammi tegema, koolitama last asjus, mis mind paeluvad.
4) Mingi seesmise õnnetunde peale tärkab mõte, et peab Düreri "Melanhoolia" FB taustapildiks panema. Kummaline inimene ikka. Ah, ei hakka.


10. aprill

Kes on targad, ei pruugi olla head. Head ei pruugi olla targad. On sõbrad, kes sinu elust osa saada tahavad siis, kui sul läheb hästi; mõned tulevad suisa sinu kohta endale võtma. On sõbrad, kes ilmuvad välja, kui sul läheb halvasti. On vaenlased, kes ilmuvad välja, kui sul hakkab kiiva kiskuma. Ja siis on need, kes alati kuskil ohutus kauguses sõbralikult virvendavad, aga ära ka ei lähe. Ja mõni peaaegu võõras, kes tõttab hädas põhjalikku nõu andma, ise midagi vastu soovimata. On mõni, kes sinuga millegipärast tohutult sõprust otsib, sinuga imelikult on hea on, aga intuitsioon ütleb, et sa isegi ei meeldi talle. Jah, see ei peta, armukadedus ja salavimm. On mõni, kes sinuga hirmus halvasti ümber käib, kannatuste põhjustamise läbi hinge ja tahtejõudu kasvatab, aga intuitsioon ütleb, et pagan, ta hoolib. Ei imesta siin elus millegi üle, kõike saab näha. Reetmist, petmist, andeksandi. Laabumist ja luhtumist. "Sõbrast saanud vaenlane - värske toitki roiskub solgiks. Kurja vilju ise lõikad, kindel varjupaik vaid headus!"

12. aprill 

Kaunis meloodias, pillimängus on väga palju toone, ometi põhineb see nootide ja löökide täpsusel. Kristlik teoloogia on üks laialivalguv ja hägus teadus, ometi tugineb see distsipliin kindlatele baasuskumustele. Elusloodus on lakkamatult edasikanduv ja metsik, ometi on igal putukal ja lehekesel oma kindel geomeetria, igas seemnes oma kood. Armastus võiks tähendada väga suurt vabadust, ometi on selles kord, armastusetegu on segu lõputust suurusest ja tunnetuslikust täpsusest. Nii käituda on tihti keerulisim ülesanne... Pettuda eneses oma väiksuse ja disharmooniliste emotsioonide tõttu, jah, sellises olekus on midagi tõeliselt jumalakauget.
See, kes lausus minu meelest kauneima lause, mille võtsin isegi oma motoks: "lõppkokkuvõttes jooksevad kõik asjad ikkagi ühele peenele nõelaotsale kokku: mis on õige südame jaoks, mis kasvatab südame suureks ega jäta teda kiduma", on mind jätnud (või mina tema). Jah, me jooksime nõelaotsalt maha, plaat ei mänginud enam.


13. aprill

öösel feispukki vaatan kuni lihtsalt hakkab paha
näpin tinderit und ei ole ühtki meest ei taha
endast instagrammi voodis ühe pildi panin just
ärkan kohe vaatan kes mind laikis tere hommikust
kes meist dostojevski teisikustki miskit enam teab
aega lugeda ei ole sõrm vaid mööda delfit veab


selle zuckerbergi käes on kogu informatsioon
mis ma sõin ja kus ma käisin mis on minu missioon
(ka mu vanaema teab ju millal õpin millal joon

kogu internet on suur ja armas turvalisustsoon)
tööl on inimestel igav siis nad kohe vaatavad
netist uudist mis saab homme usast ja venemaast
ka ma tean mis inimesed palgalõhest arvavad
einstein ütles nüüdsest võivad naistel karvad kasvada
seda sama kuskil netis ju vist buddha ütles ka
kõige tähtsam on et sina iseennast armastad
aga mul ei ole oma elu pole armastust
ainult internetist saan ma sotsiaalset lohutust
Kommentaare ei ole:

Gotland II. Hingamisest

Gotland II Hingamisest Kirjutaks lihtsalt hingamisest. Kõige lihtsamad, elementaarsemad asjad on tihti need, mida inimene tähele ei...