teisipÀev, 17. oktoober 2017

Mu elu on sama halb, aga ma olen Ônnelikum


Minge nÀitust vaatama!
"Mu elu on sama halb, aga olen Ă”nnelikum." Avatud detsembrini Aparaaditehase restoranis Tartus, Kastani 42. "KĂ€es on aeg tuua rahva ette Delegatsioon K viies ĂŒlevaatenĂ€itus pealkirjaga "Mu elu on sama halb, aga ma olen Ă”nnelikum".

Delegatsioon K koosneb neljast Tartuga seotud naiskunstnikust: Kairo, Kristina Viin, KĂ€rt Rebane ja Kudrun Vungi.

Kairo ĂŒtleb ise, et eelmiseks ĂŒlevaatenĂ€ituseks suutis ta lĂ”petada vaid kaks maali ja vaevles olmeĂ€ngistuse kĂ€es. Vahepeal on ta saanud rohkem maatoitu, pĂ€ikesepaistet ja L-tĂŒroksiini. Pilte valmis pauhti 12, mitme nĂ€ituse jagu, paljud uutest ripuvad praegugi Ruhnu rahvamajas. Kairo tĂ€nab möödunud aastat metseeni eest, kellele kuulub lĂ”viosa eksponeeritud töödest. Elagu!

Kristina Viin on jĂ€tkanud illustreerimistöödega, aga Ă”ppinud ka hulgaliselt vÔÔrkeeli ja sukeldunud orientalistikasse. Delegatsioon K mullusel ĂŒlevaatenĂ€itusel rippunud Kristina töö pĂ”hjustas Tartu kunstielumaastikul eelmise aasta lĂ”pus pisitormi veeklaasis, sellise armsa ja nunnu. Saavutuseks saab lugeda seda, et Kristina tegi oma esimese ja eduka raamatukĂŒljenduse.

KĂ€rt Rebane on viimase aasta jooksul "pööraselt, hardcore'ilt, mĂ€ratsevalt, katustlennutavalt edevalt ja kuulsust ihaledes" ĂŒheksast viieni tööl kĂ€inud, vanem Ă”de ja tĂ€di olnud, kanu toitnud, kĂ€e kipsi kukkunud ning mĂ”ned asjaarmastaja maalid teinud.

Kudrun Vungi elu on lĂ€inud möödunuga vĂ”rreldes ĂŒlesmĂ€ge. Kudrun surfab Ă”nnelainel ja kĂŒllap kajastub see ka tema dekoratiivsetes, vĂ€rvikĂŒllastes piltides. Õitseb Ă”nn, Ă”itseb armastus ja Ă”itsevad kaunid naised lĂ”uendil."

(Tekst: KĂ€rt Rebane. toim).

Kommentaare ei ole:

Orientalistikaring

Septembrist alustas Tartu Ülikooli peahoones orientalistikaring, mida korraldan. Logo aitas teostada Liisa Murdvee; idee: Kristina Viin.